Niedobór pracowników może istnieć doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników przypadkiem znajdować się doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, lecz wciąż może, firmy obudzą się tudzież dostrzegą wymowny współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy a niszczą walor firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę walor tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, tymczasem owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów przedtem zgarnięciem sowitych premii.

Mamy niedobór pracowników, i firmy starają się zaangażować każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska biznes Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, kiedy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy ranga skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, zaś niewiasta powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników niechybny blisko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski jak grom z jasnego nieba wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu znajdować się pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków przez rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od momentu zysków. To było w sam raz. W międzyczasie moja współmałżonka a ja robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, i załoga kontynuowali swoją doskonałą obsługę, niedaleko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, że pracownicy pierwszej linii są fundamentem firmy tudzież tyczyć się ich dobrze, tudzież nie gdy trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników podczas gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni oraz inni badacze znaleźli głęboki zgoda pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: podejście pokazują, że niektóre firmy przełamują projekt a traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo wprost przeciwnie niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły trymestr jak nagrodę, skutkiem tego wykorzystują pracowników i fałszują wyniki w ciągu kolejny kwartał. Powtarzam: jestem wrogi opodatkowaniu biznesu przy użyciu rząd. Jednak popieram prawo Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty dzięki Izbę natomiast jest rozpatrywany przez Senat, nawet jeśli przypadkiem mieć lecz delikatny ważność na wykup akcji. Firmy nie powinny demaskować miliardów na wykup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór być może zawierać efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni oraz usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu przez pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo również nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) miał rewelacja w 2019 roku tudzież zdecydował, iż maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy tudzież migiem je porzucił a wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii nadal odchodzili od momentu tych frazesów.