Postawa i zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań oraz predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei czy też obiektów. Wpływa płeć piękna na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy robić czy też chronić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to stereotypowy procedura robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy a porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a niezmiernie trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który dana osoba reaguje na swoją postawę. Ta przeciwdziałanie jest względnie pozytywna względnie negatywna, w relacje od tego, jak postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami być może lekceważyć iść aż do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby względnie ma niewiele szacunku aż do niej może http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę na skroś mówienie jaskrawo aż do tej osoby. Na zachowanie być może wpływać masa czynników wyjąwszy postawą, w tym przekonania na idea siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne natomiast wygoda. Jest to czyn bądź przeciwdziałanie osoby w odpowiedzi na zewnętrzne albo wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki byt funkcjonuje bądź działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w wyraźny sposób. Może owo przechowywać we wnętrzu ocenę ludzi, spraw, przedmiotów albo wydarzeń. Takie oceny są częstokroć pozytywne względnie negatywne, pomimo tego mogą także być nieraz niepewne. Na przykład, możesz być wyposażonym mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby ewentualnie sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasem określane jako CAB ewentualnie alfabet postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: gdy obiekt, osoba, problem względnie zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: jak figura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje moc czynników, które mogą przyczyniać się na to, podczas gdy zaś dlaczego kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wyraźnie w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego względnie mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne tudzież normy społeczne mogą posiadać silny doniosłość na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, podczas gdy http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się chronić w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane wewnątrz właściwe.
Uczenie się – Postaw można się przyuczyć na mnogość sposobów. Zastanów się, w kto tryb reklamodawcy wpływają na Twoje zachowanie się do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten intrygujący oraz przyciągający obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się plus postaw w poprzek obserwację ludzi około nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, czereda spędzają sporo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców zaś zwykle zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami zasoby siły roboczej są bardziej skłonni oszczędzać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są po wielokroć wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zdobyć lub zapodziać w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, iżby przykroić się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby siły roboczej mogą tak zmienić swoje nastawienie, żeby lepiej zaadaptować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny owo zjawisko, w którym figura doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli lub przekonań. Aby słabnąć to napięcie, zasoby ludzkie mogą zmienić swoje postawy, tak aby odzwierciedlić swoje inne przekonania albo rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, pomimo tego zaczynasz napotykać się spośród kimś, który jest nadzwyczaj niestabilny finansowo. Aby zmniejszyć energia spowodowane sprzecznymi przekonaniami i zachowaniem, masz dwoje możliwości. Możesz sfinalizować sojusz natomiast poszukać partnera, jaki jest z większym natężeniem bezpieczny finansowo, albo możesz obniżyć ważność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem oraz zachowaniem, musisz względnie dokonać zmiany nastawienie, czy też przekształcić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą posiadać potężny wpływ na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą i uczynić jej zmianę.