Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został spełniony na technologii Blockchain a bodaj został uruchomiony w 2009 roku przez tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów być może zostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic tudzież twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash oraz Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie oraz starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż cena nieoczekiwanie spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ bazar kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, jako że jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem i zdominuje wszystkie waluty, takie kiedy USD, EUR, INR i ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby a czemu nie pożądane byłoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, i po pewnym czasie w przybliżeniu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – skutkiem tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, by przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, ażeby ronić finanse z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain a nieomal zerowe szanse na włamanie a złodziejstwo kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na szybki zarobek, natomiast następnie pada ofiarą szumu bańki i traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili moc badań przedtem zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest pomieścić swoje kapitał w wielu kryptowalutach zamiast jednej, skoro zauważono, iż nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, oraz pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, wszak jego udział naraz spadł spośród 90% do 38%, natomiast Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple wtem wzrosły i przejęły większa część rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustannie dominuje na rynku kryptowalut, aliści nie jest jedyną kryptowalutą, którą należy rozważyć podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz zanieść u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie natomiast gdy kupować kryptowaluty?

Podczas podczas gdy nieco lat temu nie było swobodnie kupić kryptowaluty, jednakże w tym momencie użytkownicy mają mrowie dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma duet główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka zaś Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą wierzyć i sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, atoli nie od momentu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna i sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę wewnątrz sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast zapłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, przede wszystkim w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin a przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax a Zebpay to dubel główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – który zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na zaawansowanie spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin i innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami tudzież blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, ażeby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie a sprzedaż ale wręcz Bitcoinów, w toku podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast gdyby pasuje kobieta aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu list elektroniczny i podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.